25 października 2016

Nowe stajnie!

Witajcie kochani ♥
Czas na kolejne, ekscytujące wieści z biura Star Stable! Wreszcie mogą ujawnić nam główną zajawkę Mojej Stajni – aktualizacji, która zmieni wygląd naszych stajni!


Moja Stajnia zastąpi stare stajnie, które widzicie dzisiaj w grze. Będzie to jedna z najbardziej epickich aktualizacji w naszej historii! W chwili obecnej możecie mieć w stajni łącznie 9 koni, plus ten, na którym siedzicie. Jednak w Mojej Stajni dostaniecie 2 dodatkowe miejsca całkowicie za darmo! 11 koni, plus ten, na którym siedzicie oznacza całkowitą liczbę dwunastu koni w stajni macierzystej! Jeśli dwa dodatkowe miejsca to za mało, będziecie mogli powiększyć swoje stajnie. Liczba miejsc, do których możecie powiększyć stajnię to 14, 16 lub 18! 


Jako część aktualizacji "Moja Stajnia", usuwamy Wyspę Koni i zastępujemy ją własnym padokiem. Teraz możecie tam trzymać tyle koni, ile tylko chcecie! I wiecie co? Dostęp do padoku jest całkowicie darmowy. Koniec z płaceniem za Wyspę dla Koni!

Padok działa w dokładnie taki sam sposób jak Wyspa Koni. Nie będziecie ich widzieć, ale możecie tam wysłać tyle koni, ile tylko chcecie. Zupełnie za darmo!

Moja Stajnia zostanie wypuszczona już w listopadzie!

JAK WAM SIĘ PODOBA?
CO O NIEJ SĄDZICIE?

21 października 2016

Podwójne Star Coins!

Witajcie! ♥

Zespół Star Stable wraca z kolejnym, wspaniałym weekendem Podwójnych Star Coins! Doładuj w ten weekend Star Coins, a otrzymasz 100% extra DARMOWYCH SC przy wszystkich zakupach!

Uwaga! Oferta Podwójnych Star Coins nie łączy się z zakupami z Oficjalnego Sklepu Star Stable. Podwójne Star Coins na wszystkie zakupy!
Oferta kończy się w poniedziałek, 24 października o godzinie 14:00 (UCT).
14:00 (UCT) = 16:00 w Polsce


Zaloguj się na swoje konto i sprawdź oferty!

Halloweenowa zabawa!


Hej kochani ♥
Jak wiecie, niedługo obchodzone będzie Halloween. Z tej okazji zespół Star Stable przygotował dla nas kolejną świetną aktualizację wypełnioną po brzegi masą upiornych atrakcji!
Jesteście gotowi?

...Powrót dziewczyny...

W Lesie Złotych Liści nie jest obecnie bezpiecznie. Przynajmniej nie wtedy, kiedy ona tam jest... Popularne i super przerażające zadania z zeszłego roku Halloween znów jest dostępne dla wszystkich, którzy nie zdążyli w zeszłym roku. 
Rob i Bob byli na kolejnej wyprawie szmuglerskiej i przywieźli coś, co nie do końca jest bezpieczne. Pojedź do kryjówki szmuglerów i sprawdź, jaką niespodziankę mają dla Ciebie...

Aby mieć dostęp do tego zadania, musisz być Star Rider, a także musisz pomóc Bobowi wydostać się z wody po upadku. Jeśli robiliście te zadania w zeszłym roku, nie będziecie mieć możliwości ich ponownego wykonania.

...Duchy...

Niestety Pogromcy Duchów nie mają swojego biura w Jorvik, dlatego nadszedł czas na nowe wyzwanie. Na całej wyspie znajdziesz smutne, małe duszki, które potrzebują Twojej pomocy. Jeśli chcesz je znaleźć, wsłuchaj się dobrze w dźwięki. Duchy dzwonią, ponieważ chcą zwrócić Twoją uwagę i uzyskać pomoc! Jeśli je znajdziesz, na pewno będą się one chciały odwdzięczyć i otrzymasz coś uroczego dla Ciebie lub Twojego konia! Nagrody w tym roku są całkowicie nowe! 

Mapa wykonana została całkowicie przeze mnie.

Poniżej zamieszczone są miejsca wszystkich duchów.
1. Obok domku pani Holdsworth (nagroda: koszulka)
2. Wokół Miasteczka Srebrnej Polany (nagroda: czaprak)
3. Niedaleko mostu do Jodłowego Gaju (nagroda: kanapka)
4. Kopalnia Srebrnej Polany (nagroda: ciasto)
5. Okolice Jabłkowego Sadu (nagroda: marchewki)
6. Grób pana i pani Hill (nagroda: pączek)
7. Fort Pinta (nagroda: rękawiczki)
8. Okolice Lodowego Lasu (nagroda: marchewki)
9. Jaskinia na Wyspie Lodowego Szczytu (nagroda: ciastko)
10. Sekretny kamienny krąg (nagroda: zestaw z hamburgerem)
11. Krąży w południowo-zachodniej części Głuchych Lasów (nagroda: uzda)
12. Obserwatorium (nagroda: siodło)
13. Okolice Północnej Przełęczy (nagroda: marchewki)
14. Piwnica Winiarni (nagroda: kapelusz)
15. Okolice mistrzostw Doliny Złotych Wzgórz (nagroda: kokardka na ogon)
16. Krąży w lesie Złotych Liści (nagroda: pizza)
17. Bagienny Kocioł (nagroda: kanapka)
18. Krąży w okolicy Zachodniego Przylądka (nagroda: siano)
19. Przy domku niedaleko latarni w Zachodnim Przylądku (nagroda: maska)
20. Okolice Stajni Złotych Liści (nagroda: marchewki)
21. Wokół północnej części Zapomnianych Pół (nagroda: ozdoba dla konia)
22. Za stodołą na Wyspie Padok (nagroda: sukienka)
23. Na balkonie w Jarlaheim (nagroda: pomarańcza)
24. W zachodniej części Zielonej Doliny (nagroda: pączek)
25. Posiadłość Dew (nagroda: grill)
26. Kotlina Strażników (nagroda: siano)
27. Kocioł (nagroda: napój z kokosa)
28. Okolice północnej części Lustrzanych Bagien (nagroda: napój)
29. Północna część Południowego Kopyta (nagroda: ciastko)

...Jabłka...

W całym Jorvik wyspiarze przygotowują się na podłe wyławianie jabłek! W różnych lokalizacjach będziecie mieć szansę na tradycyjną zabawę halloweenową, w której trakcie wyławiacie jabłka z miednicy pełnej wody. I wiecie co? Są za to nagrody, wśród których są m.in. owijki i spodnie do całości kompletu.

Miejsca łowienia jabłek:
-dom pani Holdsworth,
-Fort Pinta,
-Wioska Jodłowy Gaj,
-Wioska Valedale,
-Stajnia Jorvik,
-Stajnia Złotych Liści.


...Nowe przebrania...

Czas na idealne przebranie na Halloween! Masa nowych, strasznych strojów pojawiła się w sklepach halloweenowych, które znajdziecie w całym Jorvik! 
Jeśli jednak wykupiliście już wszystko, musicie wysilić się nieco w szukaniu duszków i łowieniu jabłek, żeby znaleźć kolejne części upiornej garderoby!


Pierwsza wersja halloweenowego kompletu.


Druga wersja halloweenowego kompletu.

Nowe ubrania znajdziecie także w centrum handlowym, dlatego wskakujcie do autobusu, aby sprawdzić najnowszą ofertę.

...Potworne makijaże...

Aby dopełnić Wasz halloweenowy strój, w salonach kosmetycznych pojawiły się makabryczne makijaże, które dadzą Wam wygląd nie z tego świata! 
...Przerażające zabawy...
 Masz ochotę pobiegać w piwnicach zamku, albo przejechać się pociągiem strachów? W takim razie musisz udać się do zamku Srebrnej Polany, gdzie z pewnością najesz się wystarczająco strachu!


Mój dyniowy rekord

...Galopująca zmora...
Legenda Galopującego Thompson jest dobrze znana w całym Jorvik i straszyła zarówno dzieci, jak i dorosłych w każde Halloween, przez wiele lat. Różne wersje mówią o tym, że Galopujący Thompson pojawia się na wyspie o tej porze roku, ale nikt tak naprawdę nie zna prawdy... 


Wiersze i opowiadania o Thompsonie znajdują się wszędzie. Przerażające historie straszną wyspiarzy i ich koni. Ale to przecież tylko wymyślone historie, prawda?


Prawda?


Jak podobają Wam się halloweenowe atrakcje?
Jaki rekord pobiliście w dyniowych wyścigach?
Udało Wam się już spotkać Thompsona?

ODCINEK ''MATILDAS INTERSHIP''

16 października 2016

15 października 2016

Nowy klub

Witajcie kochani! ♥
Dzisiaj zdecydowałam się dołączyć do klubu Lame Roses, którego właścicielką jest Selena Blueberryside (KLIK). Nie będę opisywać pierwszych wrażeń, bo było to konkretnie na zasadzie: spotkałam właścicielkę, zaczęłyśmy wspólną rozmowę, szczerze powiedziawszy jakoś tak samo wyszło, że któraś z nas wspomniała o klubie i wtedy ona wysłała mi zaproszenie z propozycją dołączenia.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA: KLIK


Oczywiście zgodziłam się. Jestem już po pierwszym spotkaniu i przyznam, że dziewczyny są miłe, widać, że pilnowany jest porządek, a spotkania nie są jakoś bardzo sztuczne.
Jednak powiem Wam szczerze, że nie wiem jak długo tu zostanę. Może Wam to się wydać dziwne, ale wolę organizować coś, niżeli brać udział. Ci, którzy dłużej czytają mojego bloga, wiedzą, że miałam kiedyś własny klub i przyznam, że mam wiele momentów, w których za nim tęsknię.


Upiorna oferta

Witajcie! ♥
 Niedługo w Jorvik zawita do nas Halloween wraz z mnóstwem niesamowicie upiornej zabawy. Specjalnie na tą okazję, zespół Star Stable już dzisiaj przygotował dla nas nowe, całkowicie odnowione, śliczne kartki do zakupu!


Ta niesamowita oferta na Halloween jest dostępna tylko w określonym czasie. Możesz wybierać spośród następujących pakietów: 

STAR COINS

 2,000 Star Coins
 5,000 Star Coins
 10,000 Star Coins

LIFETIME
 Lifetime Star Rider + 3,000 Star Coins
 Lifetime Star Rider + 5,000 Star Coins
 Lifetime Star Rider + 10,000 Star Coins

Co więcej, po zakupie pakietu otrzymasz kod ze swoim prezentem oraz pięknie wydrukowaną, tradycyjną i okropnie odjazdową kartkę halloweenową, dostarczoną wprost do Twoich drzwi!


14 października 2016

Problemy techniczne

Witajcie! ♥
Od ostatniej środowej aktualizacji w grze występuje masa błędów, które przez cały tydzień dostatecznie dają się graczom we znaki. Star Stable wspominało wprawdzie o zmianach w systemie graficznym, jednak nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Poprawki stały się przyczyną problemu, który dzisiaj zespół postanowił nam wyjaśnić. Na stronie aktualności pojawił się post, który zawiera odpowiedzi na nasze pytania.


Jak działa grafika w Star Stable? Zmiana na Open Graphics Library!
W środę, 5 października Star Stable przestało działać na swoim doczesnym programie DirectX i postanowili zmienić go na o wiele nowszą technologię - Open Graphics Library (OpenGL).
Większość, a zwłaszcza Ci, u których występują te wszystkie dziwne błędy zaczęli skarżyć się, że owa zmiana wcale nie była potrzebna, bo ich sprzęt nie będzie mógł teraz obsłużyć gry. Muszę Was rozczarować, bo jest bardzo znacząca i bez niej nie moglibyśmy w najbliższym czasie w ogóle użytkować gry. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: DirectX to stary program z roku 2002. Twórcy programu nie dodają wsparcia dla używanej przez Star Stable wersji, przez co dalsze kodowanie gry nie byłoby po prostu możliwe. Ta technologia jest już bowiem przestarzała, bo ma piętnaście lat!

Dlaczego gra nie działa niektórym graczom?
Niestety, zmiana programu na OpenGL wiąże się też z licznymi problemami u graczy na starszych komputerach (ze starym systemem operacyjnym i mało wydajną kartą graficzną). Może się zdarzyć, że Wasze komputery nie obsługują wersji 2.1 OpenGL, która jest wymagana przy chęci włączenia gry. Niestety oznacza to, że musicie wyposażyć się w nowszy, sprawniejszy sprzęt, albo po prostu zaktualizować wszystkie sterowniki do najnowszych wersji. Jeśli jednak to nie pomoże, w najgorszym wypadku będziecie musieli pożegnać się z grą.

Jakie muszę mieć wymagania, żeby móc użytkować grę?
Najmniejsze wymagania do odtworzenia gry wyglądają następująco:
System operacyjny: Windows 7 (32- or 64-bit), z najnowszym dodatkiem Service Pack
CPU: Intel Pentium D or AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz
RAM: 2 GB
Miejsce na dysku: 5 GB
Karta graficzna: Intel HD Graphics or AMD/ATI Radeon HD Graphics z OpenGL 2.1
Karta dźwiękowa: Tak
Połączenie internetowe: Tak
Możliwe jest także w wyposażenie się w taki sprzęt, który będzie miał predyspozycje do idealnego chodzenia gry:
System operacyjny: Windows 7 (32- lub 64-bit), z najnowszym dodatkiem Service Pack CPU: Intel Core i3 lub AMD Athlon II (K10) 2.8 GHz
RAM: 4 GB RAM
Miejsce na dysku: 5 GB
Karta graficzna: GeForce 2xx Series or AMD Radeon HD 5xxx Series (Wyłączając Zintegrowane Karty Graficzne) z OpenGL 3.3
Karta dźwiękowa: Tak
Połączenie internetowe: Tak

Jak powinny wyglądać moje ustawienia graficzne?
Dla dodatkowego usprawnienia działania gry, powinniśmy pamiętać o zapoznaniu się z opcjami graficznymi. Jeśli chcemy, żeby gra chodziła nam płynniej, musimy wyłączyć ''Efekty dodatkowe'' razem z ''Synchronizacją pionową''.

Co z weryfikacją?
Nie martwcie się - ''Weryfikacja'', która włącza Wam się przed uruchomieniem gry to jedynie dodatkowa funkcja, która ma za zadanie badać obecność wszystkich plików gry. Jeśli jednak zajmuje ona dłużej niż kilkanaście minut, powinniście spróbować odinstalować grę i zainstalować z powrotem, albo skontaktować się z centrum pomocy.Liczba błędów i bugów spędza sen z powiek całemu zespołowi! 
Zapewniają nas, że cały czas pracują nad usprawnieniem działania gry i będą nas informować o nadchodzących postępach.A Wy co sądzicie o wszystkich tych zmianach?
Uważacie, że były słusznym posunięciem ze strony zespołu, czy raczej mogli wstrzymać się z decyzją?

Opinią podzielcie się w komentarzach! :)

13 października 2016

Powrót!

Witajcie kochani! ♥
Minęło już sporo czasu, od kiedy napisałam tu ostatniego posta. 
Muszę Wam powiedzieć, że wtedy kończyły mi się jakiekolwiek chęci na blogowanie i pisanie postów. Próbowałam zająć się równie montowaniem, jednak przyznam, że po prostu nie umiałam zorganizować sobie czasu i tego ogarnąć. Mogłabym spróbować, natomiast nie wiem, czy dałabym radę wplątać w to jeszcze naukę. W wolnym czasie uruchamiam sobie program i tworzę, więc jeśli warunki będą sprzyjać to osobiście jeszcze nad tym pomyślę.
Jak mogliście zauważyć, nad postami przez jakiś okres czasu umieszczona była ankieta dotycząca mojej działalności. Podsumowując - wynik był naprawdę bardzo do siebie zbliżony, choć ostatecznie wybraliście dalsze prowadzenie bloga, niżeli kanału, więc jak na razie wracam tutaj.

Wolę jednak nie obiecywać, że moja aktywność będzie super i posty będą codziennie.
Może pojawią raz na tydzień, na miesiąc...
A jeśli w ogóle nie będę widziała sensu i możliwości, to koniecznością będzie jego zamknięcie.