14 października 2016

Problemy techniczne

Witajcie! ♥
Od ostatniej środowej aktualizacji w grze występuje masa błędów, które przez cały tydzień dostatecznie dają się graczom we znaki. Star Stable wspominało wprawdzie o zmianach w systemie graficznym, jednak nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Poprawki stały się przyczyną problemu, który dzisiaj zespół postanowił nam wyjaśnić. Na stronie aktualności pojawił się post, który zawiera odpowiedzi na nasze pytania.


Jak działa grafika w Star Stable? Zmiana na Open Graphics Library!
W środę, 5 października Star Stable przestało działać na swoim doczesnym programie DirectX i postanowili zmienić go na o wiele nowszą technologię - Open Graphics Library (OpenGL).
Większość, a zwłaszcza Ci, u których występują te wszystkie dziwne błędy zaczęli skarżyć się, że owa zmiana wcale nie była potrzebna, bo ich sprzęt nie będzie mógł teraz obsłużyć gry. Muszę Was rozczarować, bo jest bardzo znacząca i bez niej nie moglibyśmy w najbliższym czasie w ogóle użytkować gry. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: DirectX to stary program z roku 2002. Twórcy programu nie dodają wsparcia dla używanej przez Star Stable wersji, przez co dalsze kodowanie gry nie byłoby po prostu możliwe. Ta technologia jest już bowiem przestarzała, bo ma piętnaście lat!

Dlaczego gra nie działa niektórym graczom?
Niestety, zmiana programu na OpenGL wiąże się też z licznymi problemami u graczy na starszych komputerach (ze starym systemem operacyjnym i mało wydajną kartą graficzną). Może się zdarzyć, że Wasze komputery nie obsługują wersji 2.1 OpenGL, która jest wymagana przy chęci włączenia gry. Niestety oznacza to, że musicie wyposażyć się w nowszy, sprawniejszy sprzęt, albo po prostu zaktualizować wszystkie sterowniki do najnowszych wersji. Jeśli jednak to nie pomoże, w najgorszym wypadku będziecie musieli pożegnać się z grą.

Jakie muszę mieć wymagania, żeby móc użytkować grę?
Najmniejsze wymagania do odtworzenia gry wyglądają następująco:
System operacyjny: Windows 7 (32- or 64-bit), z najnowszym dodatkiem Service Pack
CPU: Intel Pentium D or AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz
RAM: 2 GB
Miejsce na dysku: 5 GB
Karta graficzna: Intel HD Graphics or AMD/ATI Radeon HD Graphics z OpenGL 2.1
Karta dźwiękowa: Tak
Połączenie internetowe: Tak
Możliwe jest także w wyposażenie się w taki sprzęt, który będzie miał predyspozycje do idealnego chodzenia gry:
System operacyjny: Windows 7 (32- lub 64-bit), z najnowszym dodatkiem Service Pack CPU: Intel Core i3 lub AMD Athlon II (K10) 2.8 GHz
RAM: 4 GB RAM
Miejsce na dysku: 5 GB
Karta graficzna: GeForce 2xx Series or AMD Radeon HD 5xxx Series (Wyłączając Zintegrowane Karty Graficzne) z OpenGL 3.3
Karta dźwiękowa: Tak
Połączenie internetowe: Tak

Jak powinny wyglądać moje ustawienia graficzne?
Dla dodatkowego usprawnienia działania gry, powinniśmy pamiętać o zapoznaniu się z opcjami graficznymi. Jeśli chcemy, żeby gra chodziła nam płynniej, musimy wyłączyć ''Efekty dodatkowe'' razem z ''Synchronizacją pionową''.

Co z weryfikacją?
Nie martwcie się - ''Weryfikacja'', która włącza Wam się przed uruchomieniem gry to jedynie dodatkowa funkcja, która ma za zadanie badać obecność wszystkich plików gry. Jeśli jednak zajmuje ona dłużej niż kilkanaście minut, powinniście spróbować odinstalować grę i zainstalować z powrotem, albo skontaktować się z centrum pomocy.Liczba błędów i bugów spędza sen z powiek całemu zespołowi! 
Zapewniają nas, że cały czas pracują nad usprawnieniem działania gry i będą nas informować o nadchodzących postępach.A Wy co sądzicie o wszystkich tych zmianach?
Uważacie, że były słusznym posunięciem ze strony zespołu, czy raczej mogli wstrzymać się z decyzją?

Opinią podzielcie się w komentarzach! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz