29 listopada 2015

Przez noc na czarnym koniu

Dobry wieczór!
Dzisiejszy post będzie raczej dosyć nietypowy, ponieważ zamieszczę w nim zdjęcia z nocnej przejażdżki. To takie dziwne, że w sumie zaczęłam robić zdjęcia jeszcze wczoraj, a wstawiam Wam je już dzisiaj, chociaż jest noc. Ta moja spostrzegawczość.
W trakcie jazdy uświadomiłam sobie, że może to ostatnia przejażdżka na zielonych terenach Jorvik, ponieważ nie wiemy co przyniesie nam środowa aktualizacja! Nie martwcie się jednak, ponieważ gdy na wyspie leży śnieg można robić równie piękne zdjęcia jak na terenach zielonych, a może nawet jeszcze ładniejsze. Muszę przyznać także, że śnieg po jakimś czasie nudzi się, ale to naturalne.
Dobra, koniec mojej gadki o śniegu, przejdźmy do wstawiania zdjęć.
Jestem bardzo ciekawa jak wyglądać będzie zaśnieżona Epona, a bagna to już w ogóle. Sądzę jednak, że na pewno się postarają i wszystko będzie miało swoje ręce i nogi.28 listopada 2015

Zajawka: blogowy Kalendarz Adwentowy

Witam!
Wreszcie minął ten zakręcony piątek, teraz czekamy tylko do środy. Ogółem u mnie jest tak, że jak minie piątek to czekamy na środę, a jeśli minie środa to czekamy na piątek. Taki schemat.
Dzisiaj chciałam Wam ujawnić małą zajawkę blogowego Kalendarza Adwentowego. 


Ogółem nie będzie to taki kalendarz jak na każdym blogu, np. ze zdjęciami. Ja postanowiłam przygotować dla Was codzienną porcję świątecznego opowiadania, które po dwudziestu czterech dniach złoży się w całość. Startujemy już pierwszego grudnia!27 listopada 2015

Przypadkowe zdjecie #1

Dobry... no wieczór!
Tak jak mówiłam w poście o wszystkim i o niczym postanowiłam jednak powklejać Wam zdjęcia, a raczej zdjęcie, bo postanowiłam, że będę robiła taką serię co piątek. Będzie się nazywała tak jak głosi dzisiejszy tytuł posta. Będę losowała jakieś zdjęcie z folderu, który mam na pulpicie. Są tam na prawdę wszystkie zdjęcia, więc może nie jedno już się na blogu powtórzyło. 
Powiem tak - w folderze głównym mam ok. osiemset zdjęć, a w podfolderach ok. od trzysta do dziewięćset. Dzisiaj będzie to zdjęcie z foldera pierwszego, który ma dokładnie trzysta dwanaście plików. Osobiście wylosowałam to zdjęcie! 


Jest to pamiątkowa fotografia z jednego z rajdów mojego dawnego klubu, Nutty Aces.

Jeśli podoba Wam się ta seria zostawcie pozytywny komentarz, a jeśli nie powiedzcie co mam zmienić, albo czy w ogóle nie robić takiego czegoś.O wszystkim i o niczym... no tak plus minus.

Hej
Nie napisałam o tym ostatnio, ponieważ zwyczajnie zapomniałam, a potem nie chciało mi się poprawiać, ale zapewne zauważyliście nowy wygląd bloga. Zmieniam go jak skarpetki, ale to już nie moja wina, że co szablon wydaje mi się, że stworzyłam jakąś nieopanowaną graciarnię. Teraz sądzę, że jest dobrze. Tak, no nie wiem, czyściej.
Jak widać po tytule posta, dzisiaj przychodzę z czymś co zwie się wszystko i nic, czyli również post zwany chaotyczną graciarnią, jak ja to kocham. 
No więc skoro jest to post o niczym to... aha! No właśnie! Chciałam zrobić taki osobny post dotyczący przypadkowych zdjęć z magicznego foldera. Ten zapewne pojawi się jeszcze dzisiaj, a na jutro już mam dla Was uszykowane coś małego. W ogóle przepraszam za te ścisłe posty, ale nadzwyczajnie w świecie nie ma o czym pisać, a na zbędne gadki robię posty takie, jak ten. Może ludzie akurat nie mają co robić i czytają moje słowa, które zbudowane są teraz tak bardzo nielogicznie. Albo logicznie. Nie no w sumie to ma sens, ale z drugiej strony po co to czytać.
Nie wiem czy dzisiaj wstawię Wam zdjęcia. W ogóle nie zdziwcie się, że taki nieogarnięty post, bo dzisiaj w ogóle, kurde chyba się powtarzam... no to po prostu jest dzisiaj zakręcony dzień. W szkole wydarzyło się parę rzeczy, o których nadal nie mogę zapomnieć, a do tego wczoraj mieliśmy dyskotekę. Nooooo tak, szkolne dyskoteki. To coś na ziemi, które leżało pod stołem wyglądało jak kupa, ale nikomu nie chciało się tego sprzątać. 
Spokojnie ja też nie wiem o czym dzisiaj piszę, co Wam do tej pory właściwie przekazałam. Wracając tak trochę do tematu gry, to ja nie mogę się doczekać nowej rasy. Chcę już ja drugiego grudnia. Albo nie! Lepiej niech najpierw dodadzą promy do Epony, a potem konie, a potem prowadzenie, a za tydzień nowe maści tych maści. Co. Tej rasy znaczy się, no. I takie supi.
A teraz znów wracając do rzeczywistości dzisiejszy dzień był na prawdę śmieszny. Szczegółów nie zdradzam, ale chyba każdy by się uśmiał gdyby:
-cała klasa zapomniała na pierwszą lekcję potrzebne materiały,
-koleżanka podczas biegu wpadła niechcący na otwierające się drzwi z pokoju nauczycielskiego,
-przyjaciel z ławki zaczął Ci tłumaczyć, że chodził w tą i z powrotem, wiec nie miał jak ze mną zatańczyć
-kolega, który siedzi w ławce przede mną przez całą muzykę krzyczał ''ba ba ba ba'',

i wiele więcej....

Tym akcentem kończę tego posta, troszeczkę się rozpisałam, a napisanie w ogóle tej notki zajęło mi sporo czasu, bo robiłam masakrycznie dużo błędów, a czerwone szlaczki, czy tam ślaczki, czy slaczki, bolą.25 listopada 2015

Star Stable Show #3


Swieta tuz tuz!

Witam!
W dzisiejszych aktualizacjach cała akcja gry skupia się na przygotowaniach do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Według mnie bardzo dobrze zrobili, że święta są troszeczkę prędzej, ponieważ mamy większe szanse na zebranie wszystkich prezentów.
Jak co roku pojawiły się różne świąteczne ozdoby oraz zadania, w których pomagamy mieszkańcom wyspy w przygotowaniach. Do Jorvik przybywa również św. Mikołaj, któremu pomagamy przystroić choinkę.


Oprócz świątecznej gorączki musimy znaleźć trochę czasu na pomoc dla pewnej mieszkanki Epony, której ule ktoś nie wiadomo z jakiego powodu poprzewracał. Jeśli znajdziesz wolną chwilę, to wpadnij do Pameli, z Księżycowego Sierpa, która podzieli się z Tobą swoim niemałym problemem. Warto może najpierw skoczyć do miasteczka po nowe ubranie pszczelarskie?


Kiedy skończycie już wszystkie zadania wpadnijcie zobaczyć jak idzie rozkładanie targu na arenie jeździeckiej w Stajni Jorvik!24 listopada 2015

Emerald Forest

Dzień dobry!
Przed chwilą Star Stable otworzyło nowy, polski serwer, który nazywa się Emerald Forest. Ja się bardzo cieszę, ponieważ od dłuższego czasu wieczorami, nie można było w ogóle dostać się na serwer.

Cookie Valley


Honey Valley


Emerald Forest


Teraz istnieją już trzy polskie serwery.23 listopada 2015

Sklep

Hej!
Chcę Was poinformować, że Star Stable wypuściło wreszcie limitowane przedmioty wraz z nowym sklepem internetowym.
Do wyboru mamy dwa modele koszulek po trzy w każdym kolorze oraz poszewkę na poduszkę.Poszewka jest bardzo fajna, ale niestety za samą poszewkę nie wydam siedemdziesięciu złotych. Coś tutaj nie gra, no przepraszam.Kolejny kod

Dzień dobry!
Dostaliśmy dzisiaj kolejny kod od Star Stable, tym razem na sto Star Coins. Niektórzy myślą z jakiej okazji - otóż dzisiaj obchodzone jest święto Dziękczynienia. Jak sama nazwa mówi w dniu tym można powiedzieć, że się za wszystko dziękuje, no i te inne sprawy.


Oprócz tego rozmawiałam z Panią Olą. Zadałam jej kilka pytań i dowiedziałam się m. in., że nowa rasa koni zostanie dodana jeszcze przed prowadzeniem konia, które zapowiedziane zostało na szesnastego grudnia.22 listopada 2015

Przygotowania do zimy

Witam!
Przepraszam za te ostatnie bardzo krótkie posty, jednak nie miałam kompletnie o czym pisać, niczego praktycznie nie chciało mi się komentować, ale wstawiałam chociaż zdjęcia, żeby nie mieć późniejszych zaległości, ponieważ wolę być na bieżąco.
Widać to za oknem, więc łatwo się wczuć - nadchodzi zima. Każdy człowiek ma jakieś sposoby, aby dobrze się na nią przygotować. Ja na przykład uwielbiam wtedy ubierać się ciepło, albo pić ciepłą herbatę owocową. Nawet Star Stable przygotowuje się do zimy i nadchodzących świąt. Strona przybrała piękny świąteczny wygląd, który jeszcze bardziej przybliża czas świąteczny.
Dzisiejszy post chciałabym poświęcić na omówienie rzeczy, które pomogą nam się przygotować do nadchodzącej zimy.

Mamy koniec listopada. Liście z drzew praktycznie całkowicie już pospadały. Nadchodzi grudzień, najpiękniejszy miesiąc w roku. Już od jego samego początku czujemy magię świąt, a w ludziach zaczynają budzić się dzieci. Czasami mówią, że grudzień jest miesiącem zamieszania. Wszyscy dorośli wtedy się spieszą - lecą do sklepów po karpie, wycinają choinki, które posłużą nam za bożonarodzeniowe drzewka, pieką ciasta i ciasteczka, sprzątają w domach. My jako dzieci również możemy jakoś przygotować się do świąt urządzając swoje własne przygotowania, chociaż w małym calu.
Kiedy zbliża się zima w Star Stable również można poczuć dosyć duży ruch i tłok. Ludzie co prawda nie pędzą po to wszystko co dorośli, ale również robią przygotowania. Może warto przystanąć na chwilę i się dobrze nad tym zastanowić.

Sweterki, płaszczyki i kurteczki
Już od samego początku września zaczął się szał na kupowanie sweterków. Może nie tylko sweterków, ale również płaszczyków i kurtek, jednak swetrów zwłaszcza. Ja akurat jeszcze do początku weekendu jeździłam w letnich koszulkach i kapeluszach, bo szczerze mi to nie przeszkadzało. Dzisiaj jednak zdałam sobie sprawę, że za osiem dni zacznie się grudzień i przygotowałam sobie pewien komplecik, który pewnie posłuży mi na zimowe dni.


Cieple herbaty
Nie wiem czemu, ale mi zima kojarzy się głównie z owocową herbatą. Położyć się wcześniej do łóżka, wziąć ciepłą herbatę do ręki i poczytać książkę - zimowe spędzanie wieczorów. Ciekawe czy tylko ja w Star Stable uwielbiam to, że herbaty zostały przedstawione w cudownym kubku.


Zdjęcia do albumów
Jesień to także czas, aby zrobić piękne zdjęcia do swoich albumów, bądź pamiętników. Zabawne miny na tle jesiennych liści to najwspanialsze jesienne wspomnienia. Na Star Stable mamy akurat bardzo dużo funkcji, dzięki którym możemy zrobić fantastyczne zdjęcia, które na pewno jeszcze długo przechowywane będą na naszych komputerach, aby móc przypominać je sobie w cieplejszych porach roku.


Obowiązki
Na nadchodzące święta warto postawić sobie jakieś postanowienie np. o codziennym trenowaniu konia, karmieniu koni, bądź robieniu reputacji. Jest się z siebie wtedy bardzo dumnym, gdy osiągnie się wybrany cel, więc mówię, że warto.


Oszczędzanie
Pewnie nie jedno z Was miało już tak, że przed Bożym Narodzeniem nie miało kompletnie Star Coins. Nie lepiej byłoby zaoszczędzić trochę, aby sprawić sobie prezent na Boże Narodzenie np. w postaci nowej końskiej pociechy?


Jak Wy przygotowujecie się do zimy? Podzielcie się swoimi propozycjami!18 lvl

21 listopada 2015

Star Stable Show #2Kod na Star Rider

Epona

Hej!
Przychodzę dzisiaj z dosyć rozbudowanym postem. Mam dla Was zdjęcia ze wszystkich miejsc w Eponie. Liczyłam, to wyszło 80 zdjęć. Jesteście gotowi?

Nowa Grań
Nowa Grań to małe miasteczko, które jest najnowocześniejszym miejscem na całej Wyspie Jorvik. Miasto przypomina miasteczka amerykańskie bardzo podobne pod względem wyglądu domów.

Stajnie Nowej Grani
Jedyna stajnia w Eponie, którą zarządza poczciwa i miła kobieta o imieniu Nathalie. Ma ona jednak wielki kryzys, ponieważ brak jej pieniędzy na dłuższe posiadanie stajni.

Lustrzane Bagna
Tajemnicze i rozległe tereny, które przecina plątanina rzeczek i małych strumyków. Obszar jest tak rozległy, że bardzo szybko można się zgubić, ma on jednak taką urodę wewnętrzną, że ciężko nie przystanąć i pooglądać kolorową roślinność.

Księżycowy Sierp
Mała i przytulna wioseczka wybudowana w szesnastym wieku. Wioskę zamieszkuje wiele ludzi, którzy lubią jeździć konno. Oczywiście nie zabraknie kilku sklepików, w których kupimy ładne ubranka.

Jezioro Epona
Ludzie zamieszkujący Eponę, zarówno wschodnią i jak i zachodnią uważają to jezioro za serce obszaru. Niektórzy nawet mówią, że nie wolno w nim się kąpać.

Wybrzeże Wrak
Nierówny teren i gęsta roślinność to idealne miejsce dla ludzi, którzy uwielbiają bawić się w chowanego. Trzeba jednak uważać na wraki, które kryją się na linii brzegowej.

Forteca Starej Grani
Niegdyś były to piękne ogrody, w których kwitły piękne kwiaty, jednak Globalna Energetyczna Dominacja rozprzestrzenia się szybko. Za szybko.

Maślane Wzgórze
Małe wzniesienie, na którym stoi piękna siedziba rodziny Buttergood w całej swojej okazałości. Teren jest dookoła zarośnięty, ale przykuwa uwagę.

Kocioł
Krzywą drogą na sam dół.

Obserwatorium 12
Miejsce, w którym naukowcy wykonywali swoje badania. Musieli jednak z nich zrezygnować. Używanie teleskopu nie było możliwe przez obecne G.E.D.

Posiadłość Dew
Czy okazała posiadłość Dew ma coś wspólnego z farmą Unfortunate Dews?

Kotlina Strażników
To tutaj stoją cztery posągi koni, na każdym z nich jest symbol jednego Jeźdźcy Dusz.

Góry Szarej Rosy
Otulone gęstą mgłą rozległe górskie tereny, ze szpiczastymi wierzchołkami i niezwykle niebezpiecznymi szlakami. 

Szczyt Starej Grani
Niegdyś mieściła się tutaj mała wioseczka, jednak obecnie te tereny całkowicie zrujnowała ekipa Globalnej Energetycznej Dominacji.

Burzowe Pola
Smakowite winogrona najwyższej jakości mają swoje miejsce na Burzowych Polach,

Farma Burza
To tutaj mieszka poczciwa rodzina Stormheart. Farma jest jedną z najstarszych w całych Urodzajnych Hrabstwach.

Stara Farma Burza
Tutaj również mieszkała kiedyś rodzina Stormheart, jednak po śmierci małżonki pan Harald postanowił wybudować inne miejsce zamieszkania dla swojej rodziny. 

Niedźwiedzi Przylądek
Kiedyś była to wyspa tętniąca życiem jednak kompanii Globalnej Energetycznej Dominacji nie da się powstrzymać.

Wyspy Zachodzącego Słońca
Rozległy obszar podzielony na kilkadziesiąt małych i uroczych wysepek, na których pasą się małe owieczki. W stajni znajdziesz osobę, która zaproponuje Ci wyścig po tych okolicach.

Ruiny Starej Świątyni
Nie wiadomo komu została poświęcona. Dzięki niej możemy zobaczyć praktycznie większość epońskich miejsc.

Star Stable opublikowało również zwiastun Epony, który idealnie może posłużyć jako filmik ją przedstawiający.


Muszę bardzo podziękować dla Magdaleny Dogfield, która towarzyszyła mi podczas większości sesji. Jesteś bardzo miłą osóbką, z którą świetnie spędziłam dzisiejszy ranek.