11 października 2015

Ksiazki z domowej biblioteki

Hej ♥
Jak już pisałam, dzisiaj opiszę dwie książki i nawet dobrze się na to składa.

Dzisiaj będą to książki:

Akademia dobra i zła
oraz
Akademia dobra i zła - świat bez ksiażąt

autora Soman Chainani.

I teraz zobaczycie, dlaczego tak bardzo dobrze się składa. 


Po Polsku wydane są na razie tylko dwie części tej serii. Obie posiadam, ale jeszcze nie czytałam, opis, więc biorę z internetu.

Tom 1. Akademia dobra i zła
Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej Akademi Dobra i Zła, w której zwyczajni chłopcy i zwykłe dziewczynki są szkolone by zostać albo bajkowymi bohaterami, albo wielkimi złoczyńcami. Sophie, najładniejsza dziewczyna w całym Gavaldonie całe dotychczasowe życie marzyła żeby zostać już porwaną i trafić do zaczarowanego świata. Ze swoimi różowymi sukienkami, dobrymi stopniami i skłonnością do dobrych uczynków, wie, że ma szansę dostać się do szkoły Dobra i w efekcie zostać księżniczką z bajek. Z kolei Agatha gustująca w mrocznych strojach i czarnych kotach, pełna niechęci do wszystkich napotkanych na jej drodze istot, myśli, że trafi do szkoły Zła. Tymczasem staje się zupełnie inaczej... 

Tom 2. Akademia dobra i zła - świat bez książąt
Magia i miłość ścierają się ze sobą w wyczekiwanej kontynuacji bestsellerowej powieści Somana Chainaniego, Akademia Dobra i Zła. Przyjaciółki Sofia i Agata powracają do fantastycznego świata, w którym jedynym sposobem na wydostanie się z baśni jest przeżycie do jej końca. Dopóki są razem, mogą stawić czoła tajemniczym wrogom i nowym zagrożeniom – ale co się stanie, gdy coś je rozdzieli?

Podoba Wam się? Macie pomysł na kolejną książkę?

1 komentarz:

  1. Polecam ci Akademia Canterwood, przeczytałam już 3 częsci i są super:)

    ~mmyszka

    OdpowiedzUsuń