8 grudnia 2015

Wskazówki

Hej!
W niedzielę razem w South Ghosts Club urządziłyśmy sobie zabawę we wskazówki. Zasady gry są proste i bardzo przyjemnie się gra.

Do gry potrzebne jest pięć osób, które nie grają i dziewięć, które grają, czyli razem czternaście uczestników. Najpierw dzielimy się na trzyosobowe drużyny, które mają swojego kapitana. Wybieranie przypomina troszeczkę dzielenie się na grupy podczas gier zespołowych na wuefie.
Ogółem wyścig jest na czas, więc najlepiej wziąć sobie dobry strój oraz konia.


Kiedy już będziemy gotowe właścicielka klubu dla osób, które nie biorą udziału mówi wskazówki, które mają mówić. Pierwszą mówi nam sama na miejscu rozpoczęcia gry. Ilość dodatkowych osób zależy ile podpowiedzi zostało wymyślonych. Wygląda to mniej więcej tak, że my musimy odgadnąć, gdzie znajduje się jakieś miejsce. Jeśli dobrze odgadniemy powinna na nas tam czekać osoba z wskazówką. Aby nikt z poza grupy się o tej podpowiedzi nie dowiedział, osobę, która ma ją dla nas dodajemy na chwilę do grupy. Kiedy już nam ją napisze wychodzi z grupy i czeka na pozostałe drużyny. Wszystko się powtarza cały czas, aż do ostatniego miejsca, gdzie kończy się zabawa. Drużyna, która dotrze tam jako pierwsza wygrywa. Trzeba również pamiętać, że jeśli dobrze odgadniemy wskazówkę i wiemy, gdzie stoi kolejna osoba musimy tam dojechać całą grupą!

Tutaj przykładowe wskazówki z niedzieli, które pomogą Wam wymyślać własne do zabawy ze swoim klubem.

1. PZAAEONMIN LAOP: EKIENIAM 
Odpowiedź: Zapomniane Pola: Kamienie
2. Stuku puku, hryć, bum Słychać tutaj wiatru szum Dym z maszyny się unosi Ponad nią coś ludzi do góry wznosi 
Odpowiedź: Północna Przełęcz
3. Grain, High, Ropes, Warehouse 
Odpowiedź: Silos Barneya
4. X:602:2 Y:28:2+200 
Odpowiedź: Kopalnia Srebrnej Polany
5. Świetlików moc a z mgły koc

Odpowiedź: Magiczne drzewo koło JG 

Dodam, że wskazówki mogą zostać zapisane w różne formy: rebusy, zagadki, obrazki, współrzędne, wyrazy w innym języku, które trzeba przetłumaczyć. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi, jeśli chcecie wiedzieć więcej napiszcie w komentarzu, a postaram się wytłumaczyć bardziej szczegółowo.
2 komentarze: