29 września 2015

Fenomen gry Agar.io

Hej!
Dzisiaj jak sam tytuł mówi dzisiejszy post będzie bardziej luźny i poruszymy w nim temat gry, która swoją prostotą podbija internet. Każdy wie o czym mówię - to Agar.io!
Dzisiaj wprowadzę jedno pojęcie, czyli gra dla początkujących. Ponieważ może nie wszyscy mieli okazję w to zagrać, może akurat się skuszą.Agar.io
Na początek zacznijmy może od tego co to jest Agar.io. Podstawowym określeniem jest tylko i wyłącznie to, że ta gra podbija internet na całym świecie. Gdzie byś nie spojrzał widzisz różne narodowości. Calem tej gry jest po prostu krążenie po planszy i zjadanie osobników mniejszych od Ciebie. Nie wiadomo jednak czy wszyscy z nas wiemy, ale w Agar.io steruje się kulką rosnącą w miarę większości swojej masy zdobywanej poprzez złapanie wygenerowanych automatycznie małych punkcików na planszy lub gonienie za innymi kulami.


Musimy jednak pamiętać, że istnieje taż taka opcja, że możemy się za pomocą spacji na kogoś rozdzielić i go zjeść, ale to tylko wtedy gdy mamy, aż 25% masy. Rozdzielenie polega mniej więcej na tym, że rozdwajamy się na pół i mamy wtedy dwie mniejsze kulki jak na rysunku poniżej.


Wiadomo, że po kilkunastu sekundach gracz znów się złączy. Czas symbiozy zależy od całokształtu masy. Oprócz tego istnieje również druga opcja. Jeśli chcemy np. zaprzyjaźnić się z drugim graczem, za pomocą literki W na klawiaturze wysyłamy im 25 cząstek masy. 


Co Was może jeszcze zastanawiać.... no tak kolczatki. Ten zielony punkt ponad żółtą kulą to kolczatka, o którą możemy się rozbić na mniejsze części lub za pomocą W siedmiokrotnie do niej strzelić rozdwajając ją. Ta opcja może nam się przydać, gdy chcemy np. roztrzaskać drugiego gracza.


Rozbity gracz wygląda mniej więcej jak Agario Hero YT z powyższego zdjęcia. Posiada wtedy jedną większą kulę i kilkanaście malutkich o wielkości masy wysyłanej za pomocą literki W.

To są podstawy tej gry. Oprócz tego możemy wybierać różne jej tryby w menu. Wyświetla nam się w nim tradycyjnie nazwa gry, pole na nasz nick, zasady gry, opcje dodatkowe oraz reklama, ponieważ ta gra nie jest płatna.


Do wyboru możemy mamy:
-FFA, czyli serwer zwykły dla graczy, którzy zaczynają swoją grę.
-Teams, czyli serwer, w którym podzieleni jesteśmy an trzy zespoły i razem ze swoimi sojusznikami zjadany wrogów.
-Experimental, czyli serwer dla graczy zaawansowanych, który lubią eksperymenty. Dochodzi parę nowych rzeczy, jak czerwony wirusy plujące masą.
-Party, czyli serwer dla paczki znajomych, który za pomocą odpowiedniego kodu łączą się na identyczne serwery i wspólnie grają.

Oczywiście widzimy również pole na tzw. nick, czyli nazwę w grze. Możemy nazywać się dowolnie, a jeśli użyjemy którąś z komend zamiast tradycyjnej nazwy dostaniemy zamiast zwykłego koloru kulki dane tło. Mogą to być flagi krajów, bądź inne znaczki, buźki. Oto wszystkie dostępne skórki:


Mamy również w menu obok przycisku 'Play' gwiazdkę, która pozwoli nam dostosować ustawienia gry. Jeśli ktoś chce troszeczkę popróbować można pobrać sobie kilka rozszerzeń do przeglądarki, aby ulepszyło nam to działanie gry i dodało trochę nowych rzeczy.

Mam nadzieję, że Wam się spodobało i jeśli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz